Lidé v Holubníku

Koho potkáte, když přijdete do Holubníku:

 

Eva Volfová, zakladatelka

Se svojí rodinou bydlím na Prusinách. Mám dvě děti. Holubník je tu pro ně, ale také je to pro mě podpora v tom, jak si dovolit žít se svými dětmi a spolupracovat s nimi. Díky Holubníku potkávám spoustu úžasných žen, matek. Co dělám v Holubníku? Založila jsem ho – spolu s Luckou, Jitkou a Martinou. V současné době hlavně koordinuji, aby vše fungovalo.

Líbí se mi myšlenka domácího vzdělávání. Jsem ráda, když se mohou děti potkat s dalšími dětmi a dospělými mimo okruh rodiny. Je pro mne zajímavé pozorovat, jak se děti učí, a být jim u toho podporou. V Prusinách je prostor pro setkávání podobně naladěných dětí a rodin.

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu UK, obor ochrana životního prostředí. Pracuji se svým mužem na volné noze, zpracováváme různé posudky v oboru ochrana přírody.

 

Šárka Škodová

Vystudovala jsem ekonomii a působila na manažerských pozicích již od VŠ u nás i v zahraničí. S příchodem prvního dítěte mě ale osud (naštěstí) zavál docela jinam.
V roce 2011 jsem v Karlových Varech objevila metodu PlayWisely a o rok později otevřela v Plzni Klub Rubikon, kde se právě této metodě věnujeme. Za těch 7 let co Klub funguje, se událo neuvěřitelné množství věcí. K prvorozenému synovi se nám narodily další 3 krásné a báječné děti, převzala jsem provoz centra PlayWisely v Karlových Varech, abych o 2 roky později zjistila, že to takhle na dálku neumím šéfovat a zase to pustila. Také jsem si splnila sen a po náročných přípravách otevřela v Plzni školku s prvky Montessori a po dalších 2 letech došla k velkému sebepoznání a školku s čistým svědomím zase zavřela.
Dnes se věnuju především rodině – našim 4 dětem, z nichž máme 3 v režimu individuálního vzdělávání. Pak taky trochu Holubníku – protože ho naše děti navštěvují a protože mi svobodná cesta (nejen ve) vzdělávání dává smysl. No a samozřejmě trochu pozornosti dávám i mému výše zmíněnému “pátému dítěti” jménem Rubikon.
Baví mě cestovat, poznávat, objevovat, přednášet, inspirovat, posouvat sebe, posouvat to, co dělám a dosahovat nemožného :).

 

Lenka Jehlíková Doležalová

 

Niky Kalčíková

Jmenuji se Nikola Kalčíková, ale už si ani nevzpomínám, kdy mi tak naposledy někdo řekl… Jsem jednoduše Niky-maminka dvou úžasných bytostí. Staršího Vojtíka (3,5 roku) a o něco mladší Mařenky (21 měsíců.  Než přišel Vojtík, žila jsem nějakou dobu v Paříži, kde jsem se starala o Angela (7 let) a Rosalii (5 let) a pak také v Praze, kde jsem, společně s tatínkem svých dětí Krzyszem, pracovala v ruchu mezinárodní firmy. Jinak jsem ale rodilá Plzeňačka, studovaná výtvarkářka :)- Baví mě život. Jsem ráda tam, kde je má rodina. Užívám si vše zelené, na podzim barevné. Moc ráda čtu, tvořím (kreslím, maluji, vyrábím, starým věcem dávám nový nádech, šiju, háčkuju :), hrabu se v hlíně na naší zahrádce, výletničím…

S příchodem Vojtíška se můj život obrátil vzhůru nohama.  Neosvědčil se témeř žádný ze zažitých výchovných modelů. Začala jsem tedy pátrat, studovat, pracovat na sobě, zahrnovat ho ještě větší láskou, svobodou, respektovat ho.. Můj směr nabral smysl.

Dokonce mě časem zavedl až do Holubníku :).  Tady můžu i společně s Mařenkou trávit čas smysluplně. Jsme obklopeni dětmi, které mají radost ze svobody, jsou nadšené při zkoumání nových věcí a doslova hltají informace. Jen proto, ze chtějí a nikdo jim nic neurčuje.  Člověk tu objeví řadu velmi inspirativních lidí, kteří svou cestou kráčí pevně a jistě. Mám velkou radost, že se tady můžu zapojit, ať už do role průvodce, nebo pak do dalších holubníkových aktivit.  S pomocí dětí člověk roste. V Holubníku se může i rozlétnout :).

 

Štěpánka Soprová

Jmenuji se Štěpánka Soprová spolu ze svým mužem žijeme v Plzni a máme pětiletého syna Felixe a tříletou dceru Malvínku. K Holubníku mě přivedla touha pracovat v takovém typu školky, jelikož v tom vidím velký potenciál.
Vystudovala jsem bakalářský obor sociální a kulturní antropologie, při magisterském studiu jsem cítila, že mě způsob studia dostatečně nenaplňuje a odjela jsem na 4 měsíce jako dobrovolník do sirotčince v Nigérii, kde jsem prožila životně obohacující období. Pochopila jsem, jaký dar nám děti dávají v tom, že můžeme vedle nich sami růst. Pocítila vděk nad svým životem a mám hlubokou úctu k lidem, kteří takové štěstí nemají a přesto si na život nestěžují. Před tím než jsem měla děti jsem pracovala jako vychovatelka a koordinátorka vychovatelů ve škole v přírodě. Byla jsem dobrovolnicí v předškolním klubu a v doučování dětí ze sociálně znevýhodněných rodin. Se svými dětmi jsem pochopila význam bezpodmínečné lásky a nasměrovaly mne k respektujícímu přístupu ve výchově. Učíme se vzájemné důvěře, porozumění a naslouchání. Baví mě dívat se na svět jejich očima a probouzet v so
bě zase
dítě. Snažím se o to, abych se napojila na jejich dětskou duši, která je někdy v tom našem dospěláckým moc ztracená. Byla bych moc ráda, kdyby z nich vyrostli zdravě sebevědomí lidé, kteří budou empatičtí, samostatní a radostní.
Baví mě příroda, túry, výlety, jóga, knihy, kresba a taky zima 😉
Díky za to, že mám možnost svůj přístup rozvíjet v Holubníku spolu a Vámi :-)

 

Daniela Hranaiová

Mám ráda lidi, přírodu, nové výzvy, pohyb a svobodu. Když to jde vše společně, cítím, že žiju naplno. V minulosti jsem si vyzkoušela různé práce, jako např.: učení jazyků, tlumočení, finance, průvodcování v horách, servírka, recepční, au-pair, nebo neuvěřitelně obohacující rok a půl strávený na misi Člověka v tísni v DR Kongo. Po návratu z Afriky přišla nová role, která mě co do barvitosti a výzev hned tak nenasytí – mateřství. Naše dárečky nás hned od počátku vedou směrem ke svobodě, respektu, kvalitnímu vědomému prožívání života a seberozvoji. Holubník je místo, které spojuje a podporuje lidi s podobným směrem, proto se tu cítíme dobře. Být jeho součástí jako průvodkyně je pro mě velká čest. Naplňuje mě, že mohu předávat své životní zkušenosti a zároveň se sama posouvat dál. Jedno z nejcennějších poznání, které mi děti denně ukazují, je jak silný vliv má naše vlastní mysl na vše, co se děje kolem nás. Děti nás zrcadlí tak rychle a opravdově, že nezbývá, než se naladit na jejich přirozenou hru „čistého božství“. A ta mě fascinuje a baví.

 

 Petra Holubová, průvodkyně

Jmenuji se Petra Holubová, s manželem Michalem mám dvě dcery Miriam a Zoju a do Holubníku jsme se dostaly po dlouhém a marném hledání školky, protože starší Miriam moc toužila po kontaktu s ostatními dětmi. Vzhledem k našemu příjmení nám hned bylo jasné, že sem prostě patříme :). Mia mezi děti „zapadla“ tak přirozeně, jako by tam chodila odjakživa. Její nadšení ze „školky“ nejlépe přiblížím jejím prohlášením v polovině července a poté pořád a pořád – „Kdy už skončí ty prázdniny? Já chci do školky!“ A protože mladší Zojinka moc chce být všude, kde je starší ségra, od října bude do Holubníku chodit také .

Mezi dětmi jsem velice ráda, je neuvěřitelné, jak moudří jsou to učitelé. Proto jsem se rozhodla připojit se k Holubníkovému teamu a stát se průvodcem školáků. A také proto, že obdivuji všechny, kteří se na chodu komunitní školy a školky podílejí, věnují tomu čas, energii i peníze. Jsou skvělí, cítím hluboké souznění se vším „Holubníkovým“ a mám potřebu také přispět.

Mezi moje záliby patří procházky přírodou, čtení, historie, návštěvy pamětihodností, šití a syslení látek, když mám trochu času věnuji se renovování starého nábytku, a jsem interiérová návrhářka na volné noze. Miluji děti, kočky a staré věci :).

 

Kristýna Růžičková, průvodkyně rodinných dnů


Prusiny jsme poprvé navštívili v roce 2012, kdy mě nadchlo prostředí, zahrada, domácí zvířata i lidé. Ale dlouho jsem věřila tomu, že je to pro nás moc daleko a že si to nemůžeme dovolit. Dnes už je to rok a půl, co sem beru obě své děti. Navíc se mohu realizovat jako pomocný průvodce a přinášet různé tvořivé nápady. Získávám nové podněty od dětí a skvělých průvodců i bezkonkurenčních kuchařů.

Někdy dávno jsem také vystudovala, ale ve srovnání s tím, co začalo po porodu a poté v Holubníku, je to zcela nepodstatná informace. Příroda, zvířata, sporty, umění, cizí jazyky jsou tím, co mě naplňuje, a pokud jsou děti u toho, spojení je dokonalé.

 

Míša Bečvářová, průvodkyně

 

 

 

Naděžda Hošťálková, správkyně webu a propagátorka

 

Do Holubníku jsme s dcerou Annou Marií, nejmladší z mých tří dcer, přišly v roce 2016 na týdenní letní tábor – a už jsme zůstaly. Pravidelně jsme se účastnily rodinných dnů a dalších akcí. V současnosti chodí Anička do třídy mladších školáků.

Do Holubníku na Prusinách s Aničkou rádi jezdíme, protože je tu krásně a naše dcera se zde může svobodně rozvíjet a objevovat svět a vztahy s lidmi. Laskaví, respektující dospělí, krásná, čistá příroda, různá domácí a hospodářská zvířata, volný prostor. Potkávám se zde s inspirativními, nekonfekčními, tvořivými lidmi. Kolem Holubníku se zároveň přirozeně tvoří silný ženský kruh, kde lze zažít všechno jiné, než zlovolné ženské lání nad hrnkem kafe. A taky je tu Eva, která je důkazem, že je možné žít svůj sen.

V Holubníku jsem si vzala na starost propagaci, včetně správy webu, a dělám, co je třeba. Příležitostně pořádám v Holubníku různé workshopy a podílím se na organizaci holubníkových akcí.

Baví mě učit se hrát na různé hudební nástroje a rozvíjet tvůrčí a improvizační potenciál svůj i lidí kolem. Mojí vášní je zpěv ve vícehlase. V Plzni a okolí organizuju „zpívárnu“ nazvanou VÍCEHLAS. Vše začalo Zpěvy Holubníku, které jsme poprvé uspořádaly s kamarádkou Marcelou Kyptovou v létě 2017 jako hudební dílnu pro účastníky letního rodinného tábora Holubníku.

Mám dospělé dcery Scarlett a Káťu, které ještě studují. S manželem Lubošem a naší dcerou Annou Marií žijeme v Přešticích. Společně s rodiči podnikám od roku 1990 v oboru ochrany sluchu a služeb pro sluchově postižené.

 

Andrea Haasová, back office, kordinátorka rodinných dnů a letních táborů


Když prvnímu synovi byly tři roky a já věděla, že státní školka není pro nás, objevili jsme Holubník. Bylo to znovunalezení místa a lidí po deseti letech a bylo to ono. Teď už do Holubníku chodí moje děti dvě a já se starám o holubníkovou finanční agendu a koordinuji rodinné dny a letní tábory.

 

Natálie Žáčková, průvodkyně rodinných dnů


Holubník jsem objevila díky mé kamarádce, která je velkou realizátorkou respektujícího přístupu a svobodného učení zejména na svých dětech, na jaře 2016. Se svou tehdy ani ne roční Jasmínou jsme se vydaly poznat toto místo prostřednictvím začínajících rodinných dnů.  Všechno bylo moc fajn až na to, že dojíždění autem se mi moc nezamlouvalo z ekologických důvodů – bydlíme na vsi u Blovic, kde můžeme dojíždět téměř kamkoliv vlakem.

O rok později si již naplno uvědomuji nenahraditelné výhody pro děti, které Holubník skýtá a začínáme pravidelně dojíždět na rodinné dny s Jasmínkou a její kamarádkou Elenkou.  Nejen děti zde mohou být sami sebou a nikdo se je nesnaží „upravovat“.  I já se mohu naprosto oddat svému vnitřnímu dítěti a hrát si, povídat a zpívat, jak se mi zlíbí.

Ráda tančím, zpívám, povídám, směji se, spojuji se…..jsem ráda s lidmi, protože jsem se všemi propojená…

Sdílet článěk:
 • Nadcházející akce

  1. Jarní slavnost Holubníku

   14. března, 14:00 - 18:00
  2. Komunitní odpoledne Holubníku

   18. března, 16:00 - 18:00
  3. Komunitní odpoledne Holubníku

   15. dubna, 16:00 - 18:00
  4. Komunitní odpoledne Holubníku

   20. května, 16:00 - 18:00
  5. Letní slavnost Holubníku

   13. června, 14:00 - 18:00
 • Holubník přijímá děti do školy a školky i v průběhu roku.
  Stejně tak v průběhu roku přijímáme průvodce a lektory. Vidíte smysl ve svobodném vzdělávání a chcete se stát součástí Holubníku?
  Napište nám na holubnikprusiny@gmail.com nebo přes kontaktní formulář na této stránce.
  Těšíme se na Vás!

 • Kontakt

  Holubník, z.s.
  Nebílovy 37
  332 04 Nebílovy

  Ič: 04166299

  Č. účtu: 2000842741/2010 transparentní účet u FIO banky

  holubnikprusiny@gmail.com

  Eva Volfová: 605 702 744
  Šárka Škodová: 777 549 606
  Andrea Haasová: 605 901 325
  Naděžda Hošťálková: 775 313 003

 • Napište nám!