V dubnu to bylo ve škole samá hlína

Duben v Holubníku nebyl pro školní děti žádná nuda. Vydali jsme se ke kapličce zasvětcené Sv. Barborce. Pověděli jsme si o jejím mučednickém životě a celkově o jejím krutém osudu. Procvičili jsme jarní květiny a při té příležitosti jich i pár nasbírali právě pro Barborku.

U kaple teče Nebílovský potok, kde se děti spontánně rozhodly postavit most a nádherně spolupracovaly.

Celý následující týden jsme zasvětili HLÍNĚ- stavebnímu materiálu, který byl hojně využívaný především v Mezopotámii, kde se momentálně s dětmi (v rámci našeho putování časem, které jsme v září započali) nacházíme. Děti se rozhodly vytvořit hliněnou pec, aby si v ní pak mohly opékat placky. Vytvořili jsme i skvělá umělecká díla z různých hliněných směsí.

Také jsme stihli procvičit si počty. Zjistili jsme, jak jsou na tom po covidové pauze naše smysly, objevili jsme kouzlo vyřezávání. Vytvořili jsme si repliku Chamurapiho zákoníku z kůry, vybudovali město Babylón a při vykopávkách našli babylónské střepy a k tomu jsme ještě stihli pozorovat probouzející se krajinu.

No není to nádhera?

Sdílet článěk:
 • Nadcházející akce

 • HLEDÁME KUCHAŘE /-KU (od září 22)

 • ZDEŇKA ŠÍP STAŇKOVÁ V HOLUBNÍKU

   

  Zveme vás na setkání se Zdeňkou Šíp Staňkovou z projektu Děti jsou taky na lidi.

  2.9.2022, 15:00 – 18:00

  Beseda o výchově v respektu a úctě, o svobodném vzdělávání a o tom, jak naše vlastní dětství ovlivňuje naše rodičovství.

  Celý popis a pořídit si vstupenku …

 • Kontakt

  Holubník, z.s.
  Nebílovy 37
  332 04 Nebílovy

  Ič: 04166299

  Č. účtu: 2000842741/2010 transparentní účet u FIO banky

  holubnikprusiny@gmail.com

  Šárka Škodová: 777 549 606
  Eva Volfová: 605 702 744

 • Napište nám!
  • [recaptcha]